Svoje dotazy pište do komentářů pod články, rád vám odpovím

1. rok - biologie

13. června 2011 v 0:54 | jenom medik |  zkoušky
z biologie se píše test, na který máte rovných 100 minut. Někdo je využije, někdo ne. Já měl na konci testu ještě nějakých 15 minut k dobru. V testu je cca 76 otázek. Pár otázek je rozepisovacích (kde je limit 510 znaků, takže se moc nevykecáte :-)) a zbytek je zhruba půl na půl mezi otázkama s jednou správnou odpovědí a s otázkama, kde může být jedna nebo dvě dobře. Ty otázky, kde může být víc odpovědí správně jsou označeny jednak tím, že odklikáváte čtverečky (u otázek s jednou možností jsou kolečka) a jednat tím, že je to přímo napsané hned za dotazem, takže to si nespletete.

NENÍ TO SRANDA, na což poukazuje jednak široký časový limit a jednak to, že na splnění zkoušky stačí 59%. A hlavně to, že to není sranda, říkám já :-D

Projel jsem si dvakrát všecky přednášky. Přečetl Albertse. K praktickým cvičením sem se pravda moc nedostal, ale letní semestr jsem si jakš takš pamatoval, tak mě to netrápilo.

Musím říct, že jsem se pořádně zapotil. Některé věci jsem přísahám četl v tom testu úplně poprvé a některé věci jsem si musel číst třikrát. To bylo taky kvůli toho, že v polovině testu člověku začínají docházet síly. Na konci testu jsem pak měl hlavu jako balón. A taky se mi chtělo strašně moc čůrat, koho by to zajímalo.

Bylo tam dost otázek na výpočet pravděpodobnosti, s jakou bude postižený potomek toho a toho probanta (to slovo sem si zapamatoval a hodlám ho používat, ať z toho mám aspoň něco :-D). A taky mě nemile překvapilo, že jsem tam měl až nezdravě hodně otázek na různé metody molekulární genetiky, teda jestli se tomu tak říká (RFLP, Southern blot, restrikční nukleázy a podobné, s prominutím větší sviňárny, které můj mozek už z obranných důvodů pustil k vodě). Měl sem tam taky dvě nebo tři otázky typu: "jaká je pracovní vzdálenost objektivu 45x zvětšujícího?"
U rozepisovaček mi přišlo, že mám samé onkoviry, onkogeny, mechanismy vzniku nádorů apod.. Pro mě dost nepříjemná témata, jelikož k těm jsem se většinou dostával až po půlnoci, kdy jsem chytal nálady typu: "Kašlu na to, hlavně zdraví a vyspat se."

Ke konci bych podotknul, abyste tu biolu nepodcenili a pořádně se na to připravili. Rozhodně nedávejte všechen čas a hlavně sílu jen anatomii, protože znám lidi, kteří mají anatomii za A, ale biolu udělali jen s odřenýma ušima nebo ji museli opakovat! Snažte se to pochopit! Naučit na zpaměť se to nestačí :-)

S tím bych to dneska ukončil. Bolí mě oči jak čert a už nemám sílu se učit (jako kdybych dneska stihnul to, co sem potřeboval...!!!! jsem zas minimálně dva dny pozadu)
takže:
Kašlu na to, hlavně zdraví a vyspat se. Dobrou noc a u biologie hodně štěstí.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Katka Katka | 22. ledna 2012 v 23:47 | Reagovat

Ahoj... můžu se zeptat prosím tě, jak si měl ty zkoušky v LS rozvrhnuté? Za jak dlouho si se naučil na biolu a kolik času je potřeba na anču?? Díky :)

2 jenommedik jenommedik | 23. ledna 2012 v 11:12 | Reagovat

čuz... s tou biolou ti ani už nevím... myslím, že sem si na ni nechal týden ;-) a na anču stačí dva týdny... těch 11, 12 otázek denně se dá, při troše vůle, stihnout ;-)

3 jirik jirik | 30. června 2012 v 12:30 | Reagovat

Ta biola je vážně pěkné svinstvo, díkybohu, mám to "taktak" ale hlavně za sebou!

4 Tereza Tereza | 19. června 2013 v 18:58 | Reagovat

Na anču  dva týdny?? To se nedá psychicky zvládnout a ani stihnout. Akorát si v tom člověk udělá guláš!!

Biologii se učím 3 den, pozítří mám zkoušku a lituju, že jsem nezačala dřív...ale snad to nějak ošmelím. Jsou to  hrozný věci :/

5 MichaelGoord MichaelGoord | E-mail | Web | 3. dubna 2018 v 16:14 | Reagovat

drug prices comparison
<a href=http://interlandchemie.com/>canada drug pharmacy</a>
best online pharmacies canada
<a href="http://visitwaushara.com/">canadian discount pharmacies</a>

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama