Svoje dotazy pište do komentářů pod články, rád vám odpovím

Říjen 2011

Noc na Urgentu a Air hospital

25. října 2011 v 23:05 dokumenty & videa
Nemám čas psát dlouhé články a vlastně ani není o čem. Napsat bych mohl maximálně o tom, jak si bereme ve fyziole krev a jak nám to nejde nebo o tom, že je mi z toho blbě, tak budu muset dělat asi psychiatra :D Člověk se jinak furt učí a diví se, že někteří lidi jsou schopni i normálně existovat :-) Občas mám pocit že jsem asociál. Tak k věci. Našel jsem další porci zajímavých videí z medicínské první línie, která je velice atraktivní (na pohled :D). Angličtina nutná ;)

A day at emergency room nebo jak se to menujeThe Air hospitalA mám to sice v oblíbených odkazech, ale tam se asi dívá málokdo, tak teda přidávám opětovně odkaz na komentované zákroky... dneska jsme se u večeře dívali na sešívání análu a vypalování tonsil :-)

traumačka

10. října 2011 v 16:51
Dokument o traumatologickém oddělení nemocnice North Memorial


Dokument o záchranné službě v Emérice


kukejte, kukejte, ale nezapomeňte se učit :-P

nestíháte na přednáškách z CNS ???

7. října 2011 v 13:57 rady a tipy
Milí spoludruháci,
existuje jednoduché řešení!
Naštěstí náš skvělý ústav anatomie totiž vymyslel něco jako je online výukový program Neuroanatomie!
Jsou tu obrázky - vypracované předlohy na přednášky z anatomie od Prof. Holibky i další obrázky, kterých není nikdy dost!

(a když nakreslíte nějaké základní schémátko u zkoušky, tak máte z 3/4 vyhráno :-))

Jako příkad tady dávám odkaz na gyrifikaci facies superolateralis

doporučuju si to z těch předloh předkreslit a na přednáškách vychytávat mouchy

P.S.: Já se teď učím vnitřní stavbu mozkového kmene a chce se mi z toho pomalu brečet :D je to záživné jak plesnivý sýr, který nemá být plesnivý, protože take plesnivé syry, co mají být plesnivé jsou bomba

kafíčko s cukříčkem

6. října 2011 v 20:37 já a studium
Tak, kolotoč se rozjel už zase jednou naplno, dráždíce naše endolymfy v labyrinthi membranacei až je z toho člověku šoufo :-)
Už jsme si všichni udělali jakýs takýs obrázek, co po nás kde budou chtít a tak začal být opět aktuální problém s časem.
Kde jsou ty smělé plány, že se budeme připravovat z hodiny na hodinu a číst si látku dopředu, abychom porozumněli výkladu? Jsou pohřbeny tam, kde leží i sny o studentském hýřivém životě... já si snad na ty svijany nezajdu sakra! :D

A tak tu sedím, já a emryologie mixovaná s fyziologií, sem tam hodím bojácně očkem po Aničce Člověkové a liju do sebe třetí, tentokrát o poznání silnější kafíčko s cukříčkem, aby měl můj chuděr mozek z čeho pracovat. Minutu se učím a pět minut v myšlenkách toužebně vzhlížím k nadcházejícímu víkendu s vědomím, že poslední věc před spaním bude pusa mé milé a ne odložení učebnice na noční stolek a že se ráno probudím s vědomím, že když otevřu oči, tak uvidím krásné stvoření a ne haldu učebnic.

Pokud to čteš, milá má, tak ti posílám pusu... a beztak to nečteš :D tak máš smůlu :-P

Jak napsal velký český pedagog, Jan Amadeus Komenský: se učit, se učit, se učit....

1. rok - angličtina

5. října 2011 v 10:55 zkoušky
Zkouška z angliny má testovou část - na tu se zapisujete ve stagu (pokud jste druháci a dál, tak se vám termíny nezobrazujou - napište na studijní a oni vás přihlásí) a část ústní - tu si dohodnete individuálně. Ale bacha, ta ústní část musí proběhnout nejpozději 2 nebo 3 měsíce od vykonání toho testu!

Test
Má část gramatickou a část s odbornou slovní zásobou.
Gramatika není velkého rozsahu. Do textu doplňujete správný tvar sloves (minulý, předpřítomný čas - prostě základy). Taky tam je cvičení na doplňení předložek a členů, dál vám dají přeházená slova a vy je musíte poskládat do věty.
Odborná část zahrnuje srandy jako rozepisovat zkratky, číslice a hlavně tvořit nepravidelné plurály odborných slovíček! Bacha na to.

Ústní
Potřebujete cca 15 stránek odborného textu. V něm si projeďte výslovnost a snažte se umět fakt všecky výrazy, co tam jsou, protože se vás může zkoušející zeptat na cokoliv, třeba vysvětlit v angličtině termín psychosocial nebo přeložit nějaký termín do češtiny (a žadne take svými slovy, pěkně odpovídajícími českými termíny). Dál budete část textu překládat a hlavně číst nahlas a na výslovnost si potrpí.
Pak společně opravujete svůj test. Tam se vás ptá, jak to správně mělo být a ukazuje, co ste zazdili. Takže i na ústní část je fajn se podívat na slovíčka, protože po vás např. budou chtít, abyste jim řekli správné množné číslo od spojivky a správně ho vyslovit.

Každopádně to nejsou kredity zadarmo a já jsem se na ústní pěkně zapotil.

druhačina

4. října 2011 v 23:09 já a studium
Být druhák není žádná výhra. Alespoň co se zimního semestru týče.

CNS vám připomíná nějaké záhadně zašmodrchané obvody a schémátka na vás mluví jazykem a barvičkama dosud nevídanýma.
Ve fyziologii musíte kombinovat biolu, chemii, anatomii a fyziku. Naštěstí jste si to všecko nadrtili do hlavy v prvním ročníku, takže s tím není problém :-)
Embryologie se nedá ani přečíst... fakt nedá... nerozumím tam ničemu a odpuzuje mě to jako Homera odpuzuje zelenina
a biochemie je biochemie... při té mám pocity jako bezpohlavní slizohnusná osoba vzniknuvší štětcem Eduarda Muncha [munka] - pro pořádek a pro uměním nepolíbené panny a panice:


Tak mě při pohledu na ten optimistický obrázek napadá, že tak sem se cítil přes zkouškové...

Až vám starší mudrcové budou bláhově lát, že druhák je odměna a odpočinek za prvák, tak jim nevěřtě :-)

Ale konečně to všechno začíná zapadat do sebe a vy máte v očích světýlka nadšeného šílence, pokud ste nadšení šílenci. Jinak je tam asi nemáte a vypadáte jak ten plešoun/ ta plešounka na obrázku.