Svoje dotazy pište do komentářů pod články, rád vám odpovím

Květen 2012

Nesnáším...

26. května 2012 v 17:11 já a studium
Nesnáším, když se v učebnici píše něco a v přednášce je zas něco jiného. Tohle mě vytáčí úplně na maximum.
Člověk má ze všech těch hydrogenas, hydrolas, thiolas fosforylas, glykosyltransferas a všech možných i nemožných prdelas plné zuby a pak se ještě zákonitě musí nervnout nad tím, že nějakou věc dva autoři uvádějí různě. A když tohleto člověk vidí napsané, tak si představí, že tam napíše tu jednu variantu a pak vidí před očima opravujícího, jak to škrtá a kroutí nad tím hlavou co je to za blbost a kterejže maník to napsal...

Musel jsem párkrát do něčeho praštit a pustit si něco na uklidnění. Už je mi fajn... ale jako vždy nestíhám

edit po cca 30 minutách: blbeček jsem já, nepochopil jsem to...už vím, jak to je... teď jsem zase chytil nerva pro změnu na sebe! Achjo, to zkouškové je fakt "žůžo".

Zařizování praxe

23. května 2012 v 10:53 ošetřovatelská praxe
Zařizování věcí mě nebaví. Asi proto, že vás většinou všichni ženou od čerta k ďáblu. Tohle zařizování bylo stejné až na to, že místo u ďábla jsem skončil u veskrze sympatické vrchní sestry.
Začalo to tím, že nemocnice v mojem městě má co se týče prázdninové ošetřovatelské praxe jinou kostru smlouvy než ostatní. Tak jsem si zašel na studijní a tam mi ji vytiskli.
Jediné číslo do nemocnice, co jsem na internetu našel a které by mi mohlo trošku pomoct bylo číslo k náměstkyni ředitele pro ošetřovatelskou péči. Ta se se mnou domluvila na termínu a řekla že stačí jen donést tu smlouvu, ale že s tou smlouvou mám zajít zas někam jinam.
Tak sem tam jinam přišel a tam mi bylo řečeno že je ta smlouva už stará, že mají nového pana ředitele. A že tam si nic nezařídím, že si mám zajít za vrchní sestrou toho oddělení, kde tu praxi budu chtít dělat.
Tak jsem šel do budovy kde je chirurgie a tam se u příjmu zeptal, kde najdu vrchní sestru. Poslali mě doleva, že prý musím přes gynekologii až tam, kde má kancelář. Tam jsem se ztratil. Bloumal jsem mezi strádajícími lidmi čekajícími až na ně přijde řada a odchytl jsem první sestru, kterou sem našel a řekl jí, že hledám vrchní.
Byla tak hodná, že se mnou zašla přímo ke dveřím a řekla, že se mám posadit tady. Tak sem čekal. A čekal jsem místo u chíry u RTG. Pak vylezla jiná, já sem jí řekl co chcu a ona se zasmála, že jsem tu úplně špatně a poslala mě na urgentní příjem. Tam jsem poctivě čekal u dveří, jelikož tam bylo jméno vrchní sestry.
Otevřely se dveře a nevím jak, ale další sestřička už věděla co hledám a kdo jsem a zavedla mě zase jinou chodbou konečně před dveře, před které jsem potřeboval. Tím jsem dovršil, jak jsem si všimnul, pěkně kostrbaté kolečko celou budovou. Ale byl jsem tam!
Vrchní byla moc hodná a z toho, co mi řekla se na praxi moc těším. Zdá se, že mě za dobu praxe provede a ukáže mi všechno možné i nemožné. Zpětně jsem si uvědomil, že sem se na ni celou dobu blbě culil, protože mi strašně připomíná jednu moji neposednou a nejvíc ukecanou spolužačku z gymplu. Ta holka bude mlít bantem i v hrobě...
Akorát musím napsat zase mail s konečným datem apod. té jedné, co mi na ředitelství řekla, že musím za tou vrchní. A ta si to se studijním naší fakutly už prý zařídí.
Tak doufám, že už se z toho bludného kruhu vymaním.

P.S.: Dneska jsem volal na studijní, jestli jim už ta smlouva přišla na mail a prd. Áách to ještě bude...
P.P.S.: Ale nakonec to bylo v pohodě :-)

Plánování zkoušek

16. května 2012 v 17:43 zkoušky
A je to zase tady. Se zkouškovým přichází opět rozhodování a taktizování, ze kterého vás rozbolí hlava.
Na kterou zkoušku mám jít jako první?
Bude ten a ten vyučující hodnější na prvních termínech?
Je pravda to, co říkají o docentovi X?
Kolik času potřebuju na naučení toho a toho předmětu?
Mám věřit ostatním nebo se mám řídit podle sebe?
Co když mi tam ta zkouška nevyjde a budu ji muset dělat až v září?
Cokdyž si to naplánuju a sesype se mi to jako domeček z karet? A já se pak sesypu úplně stejně?

A co když to je všecko jedno?
Úplně jedno to asi není. Podle mě jde o to udělat si do určité míry flexibilní plán, respektive více variant, kdyby něco nevyšlo.
Jak to máte s plánováním zkoušek? Necháváte tomu volný průběh nebo máte všecko naplánované den po dni? Hlasujte v anketě, pište do komentářů...

Přeju všem úspěšné zdolání všech zkoušek!

P.S.: Nepřehánějte to s kofeinem.