Svoje dotazy pište do komentářů pod články, rád vám odpovím

Listopad 2012

Velká sláva

29. listopadu 2012 v 23:40 nezařazené
A máme novou budovu (kdo by si toho třeba ještě nevšiml). No vlastně dvě. V žurnálu si přečtete víc.
Jsou pěkné, všechno se leskne a jak jste si přečetli, tak si od nich všichni hodně slibují, protože s nimi přichází do Olomouce vědní obory táhnoucí dnešní medicínu.
A přirovnání Olomouce ke Cambridge je dost smělé, ale aspoň pohladí po srdíčku.
Doufám, že realita dostojí smělým větám a že nebudou za deset let naše fungl nové budovy zaprášené, že nebudou chytat rez a že laboratoře nebudou poloprázdné.
To první závisí na tom, jestli svou práci udělali dobře stavaři. Tak doufejme, že se stanou naše nové chlouby výjimkou českého stavebnictví.
To druhé závisí částečně i na nás. Tak hurá do práce, medici!

P.S.: Ale ten raut co byl ve vstupní hale nám takhle před očima dělat nemuseli! Když nám stejně nedovolili si pošmáknout :-P A přitom ta česneková pomazánka tak voněla! Ach

Návykové bílé pláště

25. listopadu 2012 v 0:19 já a studium
Učím se patologickou fyziologii, protože máme před testem a potřebuju získat nějaká ta procenta. Je sice, no teď už neděle ráno, ale nestěžuju si. Aspoň teď vím, že není průjem jako průjem :-) Nějak mi nechybí jít na pivo nebo na nějakou akci. Na to sem si odvyknul i když tenhle týden si udělám malou/ velkou radost, tak se možná někde v Olomouci potkáme. Jediné co mi teď chybí je moje přítelkyně. A burger z Arcticu by mezi náma taky bodnul :-)
Přes týden jsem se koukal na prváky a vzpomínal jsem na to, jak jsem se tetelil, když jsem nosil plášť přesně jako oni. Nedělejme, že nám to nedělalo v prvním ročníku moc dobře na naše malé dušičky. Jít po chodbě s vlajícím pláštěm a Čihákem v podpaží. Shlukovat se do kroužků si stěžovat na to, že není dost času se to všecko naučit. Ten pocit si moc dobře pamatuju. Bylo to návykové. Až pak jsme si uvědomili, že vypadáme jak mamlasové...
V druháku jsme toho nechali, abychom do toho ve třeťáku spadli zas.
No ale jako každý návyk, i my jsme letos zvýšili dávku. Teď chodíme v pláštích po nemocnici a k tomu máme vizitku a fonendoskop kolem krku. Jednou si takhle jdu po chodně právě v plášti s fonendoskopem a nějaký, odhadem padesátiletý, chlap mě pozdraví "dobrý den". No musel jsem se držet, abych se usmál až jak kolem něho projdu, že :-D
Zajímalo by mě, kolik se najde tvrďáků kteří mi napíšou, že nosit plášť jim nedělá nebo nedělalo dobře?

Chofadinka - splněno

14. listopadu 2012 v 21:51 já a studium
Dopsal jsem úspěšně esej do sociálního lékařství. Dokonce jsem to ani nemusel upravovat. Tak mám odškrtnutou další kolonku.
Teď mě čeká učení se patologie GIT na další test do patfyz. Ten musím napsat, protože teďkom jsem solidně vyhořel. Mám krapet nůž na krku, ale kdo ho z nás třeťáků nemá, že. Momentálně řeším, z čeho se mám a jak se mám učit antibiotika.
Omlouvám se, že tu nic moc poslední dobou nepíšu, ale ono jaksi není ani co.
Učím se, jím, spím a učím se.
Co kdybyste mi pro změnu napsali do komentářů co děláte vy?

Těžké spaní

5. listopadu 2012 v 23:02 já a studium
Tak jsem se dneska dozvěděl, že odstartoval zápis na zkoušku z mikrobiologie. A už je plno až do 29. ledna! A poslední termín je tuším 7. února. Nechci rýpat, ale chtělo by to asi víc termínů... Protože abych měl v zimním zkouškovém jen jeden pokus na mikrobiologii, tak to bych se pěkně nasral.
Nerad bych to dokoulel až k rovnici:
(letní zkouškové) : (mikrobiologie + patologie + patfyz) = meziročník
A z loňských třeťáků prý mikru nedalo 50 lidí a patolu kolem 30 !! To je opravdu hrozivé číslo...
Dneska budu mít těžké spaní

Jak si uspořádat třeťák?

1. listopadu 2012 v 10:24 rady a tipy
Kdybych měl šanci si znovu rozvrhnout předměty, tak to udělám následovně:
Interní propedeutiku bych si dal v pondělí, maximálně v úterý a určitě DOPOLEDNE. To ještě nejsou pacienti přehlcení mediky a někteří jsou i ochotní se nechat vyšetřit.
V úterý bych si dal RÁNO patologii, protože byste měli šanci vidět celou pitvu. Pozdější skupiny už přicházejí k "hotové věci" - ale nemyslete si, že byste to dělali vy, to ne. Ale vidět to můžete, ne? A v úterý bych si k tomu přidal mikrobiologii.
Patologickou fyziologii bych si nechal na středu. Učení se na testy je hodně náročné a je toho strašně hodně, takže budete mít přes týden čas na to kouknout. Protože přes víkend se to naučíte a pak budete opakovat. (prej opakovat, já jsem šprýmař... druhý den budete vědět prd jako všichni).
Psychologii bych si dal hned ze začátku semestru, ať potom máte volnější rozvrh před zápočty.
Sociální lékařství si vecpěte tam, kam vleze.
Zápis do třeťáku je velká mela, tak se snažte splnit si povinnosti ze druháku co nejdříve, abyste se mohli zapisovat v první várce!!!