Svoje dotazy pište do komentářů pod články, rád vám odpovím

Květen 2014

Přeju pěkné prázdniny a úspěšné zkouškové!

13. května 2014 v 17:44 já a studium
Na dobu delší než krátkou se s vámi loučím. Nebude zřejmě o čem psát s ohledem na to, že léto klepe na dveře a mě nečeká nic jiného, než prospat polovinu dne, činit mou lepší polovičku šťastnou a vymýšlet, co si dobrého udělám na oběd a kam pojedu na výlet. JO! Už budu mít padla. I medici mají sem tam hodně dlouhé prázdniny.

Nicméně trpím chronickou nevyléčitelnou nemocí, které můj osvícený spolubydlící říká "syndrom jenommedika s volným časem". To znamená, že si plánuju něco zopakovat a něco se naučit dopředu. Naštěstí moje nemoc nepokročila do terminálního stádia a tak mé plány zůstanou jen v říši snů, kam patří.

Všem přeju hodně štěstí u zkoušek a co nejkratší zkouškové! Zatněte zuby, kliniky stojí za to! (vesměs)

Jako bonus přidávám výplody mojí šedé kůry mozkové, citáty, které jsem vymýšlel v záchvatech leptomeningitidy z mikry. Vím, je to chabá a nedůvtipná podpora vašeho statečného snažení něco si nabušit do hlavy, ale alespoň něco ne?

To, že vás něco nebaví se učit neznamená, že to nepotřebujete.

Někdy, když se člověk učí, čas se vleče. Když se ale neučí, tak vždycky utíká.

Nikdo není výjimečný. Výjimečným se musíš udělat.

Všechno to najednou nejde, musíš jedno po druhém. Jestli se máš naučit 150 otázek, tak musíš začít s jednou.

Přemýšlením nad zkouškou se na tu zkoušku nenaučíte.

Na internetu ani v televizi nenajdete "ultimate" motivaci, odpočinek ani návod. To musíte hledat v sobě. Máte to tam všechno.

Naše fakulta je fajn!

12. května 2014 v 16:12 nezařazené
Pořád píšu o tom, co se mi nelíbí, a přitom se najde kupa věcí, které fungují skvěle (Nemyslím tím mojí interpunkci.). Myslím, že dlužím naší fakultě taky pozitivní zpětnou vazbu. Vedle všeho toho kňourání.

Studovna 24/7
Studovna v dostavbě, otevřená pořád, je jedna z vůbec nejlepších věcí. Hlučí váš spolubydlící? Pořádá párty s historiky? Studovna je místo, kde se můžete v klidu učit a to dokonce přes noc. Důležitou věcí je atmosféra a prostřední přímo vás vybízející se učit. Za prvé je ta místnost architektonicky tak fádní, že vás od učení nesvádí pohled na avantgardní křivky a tvary. Za druhé se učí všichni ostatní. Za třetí tam nemáte počítač s internetem na kterém si beztak čtete jenom hovadiny (nachytal!). I když jsou i tací, kteří si ho tam nosí, což je při učení se patoly nebo histoly pochopitelné. A za čtvrté tam není postel, na kterou si můžete lehnout a lhát si, že "Na chvilku si odpočinu a budu pokračovat.".

Jídelna fakultní nemocnice
Za čtyřicet peněz si vyberete z pěti jídel. Porce jsou přeštědré, a i když se jedná o jídelnu, tak si často dost pošmáknete.

Ochota a vstřícný přístup většiny kantorů
Ano! Neříkám, že umí všichni vysloveně učit, to ne. Učitelem se každý nenarodí. Ale drtivá většina vás nechce potopit a dokonce se vám snaží i pomoct. A čím jste výše v potravinovém řetězci lékařské fakulty, tím je přístup vesměs lepší a lepší. A to dokonce i ke kachnám a namyšleným ignorantům. Bohužel.

Půjčovna literatury
Nemusíte kupovat (stahovat) všecko!

Šantavého sál
Jsou tady všecky knihy, po kterých by mohl náročnější student medicíny bažit. A je tady klid na to, aby si jeden sednul pěkně nahoru na počítače a dělal, že něco dělá. A je tady scanner, který se taky sem tam hodí.

Tisk
Nabijete si ISICa a tisknete nebo kopírujete do aleluja přímo na chodbě ve škole. Tuhle možnost zbožňuju a taky ji často využívám (Jako každý jiný student, který má víc materiálů, než je schopen přečíst.).

Záchody
Přiměřeně předimenzovaný počet záchodů, jejichž množství je úměrné touze srát pěkně sám a v klidu. Teda sama a v klidu. My kluci ve škole nekadíme.
Záchody jsou čisté, pokud teda nemáte špatné načasování a ještě k tomu trefíte TU špatnou mísu. A jsou tu hory toaletního papíru, takže se můžete utírat klidně hodinu, pokud to vaše kůžička v hnědém údolí snese. Já vím, není to medicínský výraz. Crena ani?

Najde se určitě spousta maličkostí, které se mi na naší fakultě líbí a zpříjemňují mi každodenní život, ale teď si už asi nevzpomenu. Ale můžete mi samozřejmě osvěžit paměť v komentářích.