Svoje dotazy pište do komentářů pod články, rád vám odpovím

Říjen 2014

Co mi meziročník dal a vzal

15. října 2014 v 23:07 já a studium
Co mi vzal
Spolužáky a promoce s lidmi, které mám rád. Na druhou stranu nás proletělo opravdu hodně a skoro třetina lidí, co sedí v posluchárně na farmakologii začali studovat se mnou.

Moje iluze o sobě samém. (Už jsi o sobě nemyslím, že jsem dokonalý. Teď jsem se jím stal, že.)

Co mi dal
Rok bezstarostného života navíc! Protože jakmile začneme pracovat, budeme pracovat až do smrti. A kdo si myslí, že má teď nějaké starosti, ať si počká na práci, děti, hypotéku a manželství.

Čas na splnění všech B a C předmětů. A dokonce i nemálo těch Áčkových, takže mám trošku volnější rozvrh než ostatní.

Dlouhé prázdniny (4 měsíce!).

Čas na přemýšlení o mém vztahu k medicíně jako takové.

Zkušenost s "prohrou".

Nové spolužáky!

Hlavně bych vám chtěl dneska poděkovat! I když je moje autorská morálka srovnatelná s tou na přednáškách "socka", neúnavně klikáte na můj web. A v pátek jste mě obdarovali rekordní návštěvností. DĚKUJU! (Podívejte se, kolik lidí tady ztrácí čas místo toho, aby se učili)

Jak už to tak bývá

5. října 2014 v 18:29 já a studium
Jak už to tak bývá, mé velkolepé plány na tento semestr se zbortily jako domeček z karet. Učil jsem se sice hned ze začátku, ale tempo jsem si nasadil úsměvné. Za tento víkend jsem se naučil tolik, co od začátku školního roku. Což, ruku na srdce, není zas tak moc. A kloužu do stále většího skluzu.
Byť jsem šel jednou do divadla, nadále zůstávám, co se kultury týče, sprosťáčkem. Nedostal jsem se k ničemu, krom úsměvné, řekněme tvorby. Jako vždycky se srazilo moje relabující nadšení z psaní s realitou. Na němčinu čas není, no alespoň v rámci SVOČky rozšířím pokulhávající odbornou slovní zasobu do angličtiny.
Na druhou stranu se najdou i světlé body. Oprášil jsem hudební nástroj a běhám pomalu jako etiopánek pro vodu. No, pomalu. Ale za to mi zkoušku nedají, že.
Podle neupadající návštěvnosti vím, že na druhých stranách internetu sedí nemalé množství dalších druhů a družek v prokrastinaci. Běžte se učit!
Já jdu taky, abych fakt nebyl navždycky jenom medik.