Svoje dotazy pište do komentářů pod články, rád vám odpovím

Prosinec 2014

Úplně nejvíc nechutným předmětem se stává....

22. prosince 2014 v 18:12 nezařazené
To rozhodnete vy ve zbrusu nové anktětě!
Konec subjektivním kňouráním, který že to předmět je ten nejvíc obtěžující, zbytečný, nadhodnocený a ubíjející. Pojďme hlasovat jako civilizovaní lidé. Pojďme demokraticky zvolit předmět, kteréhož katedru byste chtěli zapálit nejvíc.
Udělejte si radost, když přicházejí ty Vánoce, a nahažte internetovou špínu na svůj nejméně oblíbený předmět. Slovní hodnocení v komentářích je více než žádané.

P.S.: Anktera se vám zobrazí po kliknutí na nadpis článku. Vybral jsem ty předměty, které jsou obecně vnímány jako nejvetší ztělesnění Satana v sylabech.

Periejakulační opistotonus

19. prosince 2014 v 17:21 nezařazené
Myoklonus předloktí spolu s bludy a halucinacemi přechází plynuje do periejakulačního opistotonu, může se vyskytnout i crampus. Periejakulačně bývá popisován pokračující opistotonus, euforie, tachykardie a hypertenze. U náchylných jedinců není vzácná apnoická pauza. Postejakulačně je opistotonus vystřídán fascikulacemi a svalovou relaxací s euforií a dezintegrací myšlení. U mužů stav vyústí v útlum CNS včetně deprese dechového centra. U žen se nezřídka objevuje motorická afázie s takzvaným slovním salátem či slovním průjmem.

Protože medicína je super

14. prosince 2014 v 19:24 já a studium
Pochybuju, tedy myslím. Myslím, tedy jsem. Cogito ergo sum. Včera jsem zrušil svoji existenci, nemyslel jsem. A zrána mi zbyly jen ty pochyby. Byly palčivé a nepříjemné a ztratil jsem zem pod nohama. A to doslovně, poněvadž jsem se ještě nikdy tak animálně neožral. Moje zbídačené ego se vydralo na povrch a cestou ven mě rozervalo. Sviňa jedna. A nechalo po sobě spoušť, kdy si nejsem jistý ničím. Krom medicíny.

Protože medicína je super!

- Protože můžete dost úspěšně machrovat s jedinou informací, která vám uvízla v hlavě po studiu anatomie. A to, že když se bouchnete do brňavky, tak to brní kvůli tomu, že nervus ulnaris probíhá povrchově v sulcus nervi ulnari.
- Protože víte, jaký rozdíl je mezi slinivkou a slezinou.
- Protože kdo nebyl nikdy na přednášce pana docenta Urbánka, jako by na žádné nikdy nebyl. A už jen kvůli té formě, jakou pan docent měl na přednášce o léčbě erektilních dysfunkcí, se vyplatí dojít do čtvrtého ročníku. I kdyby jste pak měli s medicínou seknout.
- Protože můžete v nemocnici nosit bílý plášť a fonendoskop kolem krku. A máte i ISICa na kapse! Jo!
- Protože, a souvisí to s bodem výše, vás jako první pozdraví i padesátiletý nafafrněný chlápek, který by za mornálních okolností pozdrav ani neopětoval.
- Protože být doktor je sexy. Vyzkoušeno, funguje.
- Protože se můžete vymluvit, že se musíte učit, a utéct do bezpečí, pokud přijede tetička s těma jejíma rozežralýma spratkama na návštěvu. A všichni vám budou věřit!
- Protože znáte rozdíl mezi paralenem a aspirinem. Ehm...?